Özgürlük için bağış yap.
← geri

Emin Şirin'le 20 Dakikada Gündem

Eski Milletvekili Emin Şirin, Zübeyde Sarı'nın gündeme ilişkin sorularını cevaplıyor ve 20 dakikada yanıtlıyor.

Erdoğan'dan hala vazgeçilmiş değil

Emin Şirin: "Erdoğan ya yarı başkanlık sistemiyle meşru olarak devam edecek, ya da erken seçime gidecek. Öcalan'a bir mektup gittiğini ve bunda devletin en önemli kademelerinden bir bürokratın da olduğunu biliyoruz. Erdoğan'dan hala vazgeçilmiş değil. 'Lütfen kadrolarınla otur ve kendine çeki düzen ver' mesajı var."

► Dinle correctiv.org 2020

YSK'nın Gerekçeli Kararı

Emin Şirin: "YSK’nın kararı benim için bir şey ifade etmiyor. Ak Parti ne istemişse, gerekçede onları yazmışlar. Sadece muhalefet şerhini dikkate almak lazım, özellikle Sadi Güven’in. Yeni parti kurma çalışmaları sessizliğe bürünse bile durmadığını biliyoruz; bir değil, iki parti kuruluş aşamasına gelmiş durumda. Batı ile ilişkiler berbat."

► Dinle correctiv.org 2020

Böyle bir fotoğrafın çekilmesi...

“Ak Parti iktidarından sonra ortaya çıkan kamplaşma, böyle bir fotoğrafın çekilmesi bile olağanüstü bir hadise olarak görülüyor. Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu, kutuplaşmaya karşı oldukları için kamplaşmanın antitezi olarak o fotoğrafı çektirdikler. Binalı Yıldırım ilk seçim kampanyasına göre daha aktif ama sürekli pot kırıyor; konuşması mı doğru, konuşmaması mı buna karar vereceklerdir.'

► Dinle correctiv.org 2020

Binali Yıldırım Seçimi Kazanırsa

Emin Şirin; "Mağdur edebiyatı seçimin en önemli propaganda aracı. 3-5 gün içinde YSK gerekçeli kararını açıklamazsa, seçime kadar açıklamayabilir. Binali Yıldırım seçimi kazanırsa Ak Parti’den kimse kolay kolay yeni kurulacak partiye gitmez."

► Dinle correctiv.org 2020

İmamoğlu İstanbul Seçimlerini Kazanırsa...

Emin Şirin; “İmamoğlu İstanbul seçimlerini kazanırsa AK Parti içinde gitmeyi düşünenlerin gidişi süratlenir. AK Parti biraz da çaresizlik içinde 23 Haziran seçimleri kampanyasını icat edilmiş bir mağduriyet üzerinden yürütecek. Cumhur İttifaki İstanbul seçimlerini kendi bekasının sorunu olarak görmeye başladı."

► Dinle correctiv.org 2020

Seçimler Tekrar Edilecek

► Dinle correctiv.org 2020

Seçimlerin iptali için gerekçe lazımdı, icat ettiler

Emin Şirin: “İstanbul seçimlerinin iptali için gerekçe lazımdı, bugün gerekçe icat ettiler. İstanbul seçimleri yenilendiği takdirde Gül ve Babacan bir hafta içinde çıkıp ‘biz parti kuruyoruz’ diye ortaya çıkarsa şaşırmamak lazım. Sayın Erdoğan S400’lerden vazgeçtiyse, Trump tebrik etmek için Türkiye’ye gelir."

► Dinle correctiv.org 2020

Binali Yıldırım Aday Olmak İstemiyor!

Emin Şirin: "İstanbul seçimi tekrarlanırsa Binali Yıldırım aday olmak istemiyor. Ekonomi, terör ve dış politikada büyük sorunlarımız var; Sn. Erdoğan ‘beraber hareket etmemiz gerekiyor’ diyerek sıkıntıların çaresi için ortak arıyor. AK Parti kuvvetler ayrılığını temin edecek bir sisteme yaklaşırsa ittifak kurulabilir.''

► Dinle correctiv.org 2020

Türkiye'yi Nasıl Günler Bekliyor?

Emin Şirin: “YSK’nın vereceği İstanbul kararı Türkiye İttifakı görüşmeleriyle alakalı olabilir. Kaos planı devreye sokmayı düşünen gafiller varsa bile bu seçim yenilendiğinde Ekrem İmamoğlu açık ara farkla seçimi kazanacaktır."

► Dinle correctiv.org 2020

Cumhur İttifakı'nın Sonu!

Emin Şirin: "Linç girişiminden sonra Kılıçdaroğlu’nun zırhlı araç içinde kaçırılması bu ülkeye yakışmadı. Şuurlu bir provakasyondu. CHp’li yöneticilerinin konuyu dikkatli idare etmelerini taktir ettim. Hukuk develeti olan bir ülkede Süleyman Soylu’nun istifa etmesi gerekir."

► Dinle correctiv.org 2020

Muhalefetin Moral Lideri: Ekrem İmamoğlu

Emin Şirin; "Ekrem İmamoğlu muhalefetin resmi değil ama moral lideri olmuştur. Kılıçdaroğlu geri planda kaldı diyorlar. Adaylar belirlendikten sonra Kılıçdaroğlu hiçbir seçimde aktif olarak ortaya çıkan biri değil zaten."

► Dinle correctiv.org 2020

Binali Yıldırım Bugün İstemediği Bir Rolü Oynadı

Emin Şirin: ''AKP seçim sonucunu kabullenmiş değil. YSK’nın bağımsızlığı konusunda çok ciddi tereddütler var; talimatla iş yaptığı algısının farkında olmak lazım. İmamoğlu bu hafta mazbatayı alacak; AKP seçimin iptalini isteyecek. Seçim iptali olursa İmamoğlu’nu kapıdan sokmadan kayyum atayacaklar. Binali Yıldırım’ın konuşması çok sertti. İçerik itibari ile kendisine hiç yakıştıramadım. "

► Dinle correctiv.org 2020

Ekonomik Reform Paketi ve Elbeşir'in Görevi Bırakması

Emin Şirin, Elbeşir’in görevi bırakmasını, İmamoğlu’na bugün mazbatasının verilmemesini, YSK’nın KHK’lı seçmenlerle ilgili kararını ve Berat Albayrak’ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketi'ni değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Seçim Sonrasında Yapılan İtirazlar

Seçimler sonrasında birçok il ve ilçede itirazlar yapıldı, bu itirazlar nasıl sonuçlanacak? Seçim tekrarlanacak mı? İstanbul seçimi ne olacak? Emin Şirin sizler için değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Seçim Sonrası Son Gelişmeler

2019 yerel seçimleri sona erdi ama yankıları hala sürüyor, YSK bir sonuca varmış değil. Emin Şirin, seçim sonrasında yaşananları, yapılan açıklamaları ve gündemi değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

İktidar Kaybetti!

İktidar Ankara ve İstanbul’u kaybetti. Erken seçim ihtimalı var mı? İktidar Soylu’nun çizgisinde mi devam edecek, yoksa huzur söyleminin iktidara kazandırmasını görüp huzur mu vaad edecek? İktidarın kayyum politikası devam edecek mi?

► Dinle correctiv.org 2020

Golan Tepeleri

Emin Şirin, Golan Tepeleri’nin önemini tarihini, Trump’ın Golan Tepeleri'nin işgalini tanımasını, Erdoğan’ın Golan Tepeleri açıklamasını ve Ortadoğu’daki gelişmeleri değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Yenikapı Mitingi

Emin Şirin, AKP ve MHP'nin Yenikapı'da ortak olarak gerçekleştirdiği mitingi ve mitinge Mehmet Ağar'ın ve Tansu Çiller'in katılmasını değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Seçimlere Son 10 Gün

Emin Şirin, 1 Nisan 2019 Yerel seçimlerine 10 gün kala anket sonuçlarını, siyasilerin açıklamalarını ve söylemlerini değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Dünyada Yükselen Sağ

Emin Şirin, Yeni Zelanda katliamının Türkiye'ye ve dünyaya yansımasını, dünyada yükselen sağ, Erdoğan'ın Yeni Zelanda katliam görüntülerini miting meydanlarında izletmesini ve idam tartışmalarını değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

''Ezana saygısızlık ettiler!''

Emin Şirin, Erdoğan ve Akşener arasındaki gerilimi, Erdoğan'nın “ezana saygısızlık ettiler” söylemini, Cumhur ve Millet İttifakı'nın seçim çalışmalarını ve kutuplaştırma söylemlerini değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020

Anket Sonuçları Gelmeye Başladı

1 Nisan 2019 Yerel Seçimlerine az bir süre kaldı, Emin Şirin gelmeye başlayan anket sonuçlarını ve kamuoyu yoklamalarını değerlendirdi.

► Dinle correctiv.org 2020
facebook-squaretwitteryoutube-play