Özgürlük için bağış yap.
← geri

Onur Öncü ile Anti Manşet

Onur Öncü, Anti Manşet programında, konuk ve konuklarıyla beraber haftanın öne çıkan manşet, haber ve yazılarını ti'ye alıyor. Her Perşembe, saat 19:00'da Özgürüz Radyo'da!

Yandaş basının 100 yılı

23.04.2020- Onur Öncü: "Bugün 85 gazeteci cezaevinde. Dünya Basın Özgürlüğü Endeksinde Türkiye 157’inci sırada yer alıyor.Bugün medya 2 milyona yakın çocuk işçiyi görmeli. 23 Nisan’da çalışan çocuk işçilerden bahsetmemiz gerekiyor."

► Dinle correctiv.org 2020

Ahmet Hakan sosyal medya’da ti’ye alındı

Onur Öncü: "Takvim gazetesi Ata Demirel’in Bozcaada'da komşularının market alışverişini yaptığı yazdı. Demirel ise Takvim’i alıntılayıp “Rüyasını anlatıyor sanırım” dedi. Yeni Şafak yazarı Kaplan: İnsanlığı bilim kurtaracak demek celladına açık olmaktır. Ahmet Hakan sosyal medya’da ti’ye alındı."

► Dinle correctiv.org 2020

Türkiye'de coronavirüse dair yalan haberler

Onur Öncü: "CB İletişim Daire Başkanının paylaştığı ‘Granda’da da 500 yıl sonra okunan ezan’ paylaşımı doğru değil. Erdoğan’a dinletilen ezan 2017 tarihinde Azerbaycan’da kaydedilmiş. Sosyal medyada ve birçok haber sitesinde müslümanların koronavirüs salgınından etkilenmeyeceğine ilişkin haberler var. Bu dönem sosyal medyada ve normal medyada gördüğünüz haberlere fazla inanmayın. Maalesef çoğu teyide muhtaç."

► Dinle correctiv.org 2020

Türk medyasında koronavirüs haberleri

Bu haftaki gündem: Medyadan hantavirüs algısı, Çin’de görülen hantavirüs medya aracılığyla paniğe neden oldu.

► Dinle correctiv.org 2020

Selvi işi gücü bıraktı, TTB’nin içindeki ‘Türk’ ismine takıldı!

Medya koronavirüs COVID-19 haberlerinde iyi bir sınav vermiyor. Birçok medya kuruluşu tık avcılığı yaparak paniğe neden oluyor. -Show TV’de koronavirüs COVID-19’un kıyamet habercisi olduğuna dair sabah programı yapıldı. -Panik haberler yapan, tık avcılığı yapan muhalif ve hükümet yanlısı medyayı takip etmeyin! -TTB’nin maske ve test çağrısına, Hürriyet yazarı Selvi tepki gösterdi. Selvi işi gücü bıraktı, TTB’nin içindeki ‘Türk’ ismine takıldı!

► Dinle correctiv.org 2020

Akit durup durup Muharrem İnce’ye çatıyor

12.03.2020 -CNN’in Perinçek Raytingi işe yarıyor -Akit durup durup Muharrem İnce’ye çatıyor: Hani dolar 10 TL olacaktı

► Dinle correctiv.org 2020

Güneş gazetesi basılmayı unutuldu!

Konuk: Halit Bingöllü -Tık avcılığında yeni dönem: başlıktaki haber içerikte bile yok -Muhalif haber sitesi olmayan anketi olmuş gibi verdi. Kafalarına göre partilere oy dağıtmışlar.

► Dinle correctiv.org 2020

İBB’nin ulaşım zammını protesto eden öğrenciler Yeni Şafak’ın manşetinde

-İBB’nin ulaşım zammını protesto eden öğrenciler Yeni Şafak’ın manşetinde: Kriz sizin, direniş bizim! -Akit, Mansur Yavaş’ın sözlerini çarpıtarak algı operasyonu yaptı.

► Dinle correctiv.org 2020

Ahmet Şık’ın sözleri Takvim tarafından ‘darbe’ söylemleri olarak servis edildi

Anti Manşet’in konuğu BirGün gazetesi Editörü ve Muhabiri Seda Balmumcu. -Akit gazetesi Gezi beraatleri ile Madımak’ı karşılaştırdı. -SABAH’ın ‘özel’ haberi Gezi duruşmasına katılan kurumların isimlerinin yazılması oldu(!) -Ahmet Şık’ın sözleri Takvim tarafından ‘darbe’ söylemleri olarak servis edildi.

► Dinle correctiv.org 2020

Erdoğan Corona virüsüne karşı ‘dut pekmezi’ önerdi, medya dut pekmezinin faydalarını yazdı.

-Erdoğan Corona virüsüne karşı ‘dut pekmezi’ önerdi, medya dut pekmezinin faydalarını yazdı. -Yeni Şafak gece bekçilerini bol bol övdü. -Beşiktaş’ın yeni transferi Boateng, Ethem Sancak’la yemek yiyip İbrahim Tatlıses dinledi.

► Dinle correctiv.org 2020

Selvi, Demirel dönemini Ahmet Necdet Sezer dönemi gibi yazdı.

Anti Manşet'te bu hafta: -AKP’li Engin Ardıç, İmamoğlu’nun Elazığ’a gitmesine ‘kızdı’. -Yılların oyuncusu Berna Laçin Sabah gazetesi tarafından ‘sözde’ ilan edildi. -CNN Türk Elazığ’dan ‘mutlu musun’ yayını yaptı. -Selvi, Demirel dönemini Ahmet Necdet Sezer dönemi gibi yazdı.

► Dinle correctiv.org 2020
facebook-squaretwitteryoutube-play