Özgürlük için bağış yap.
← geri

Onur Öncü'yle Çağlayan Meydanı

Onur Öncü, Çağlayan Meydanı programında, her hafta, yolu Çağlayan meydanından geçmiş, adaletin peşinden koşan insanlarla buluşup, sizleri onların hikayeleriyle buluşturuyor.

Tiyatro Oyuncusu Cenk Dost Verdi 9 Aydır Cezaevinde

Onur Öncü bu haftaki programinda, konugu tiyatrocu Ersin Umut Güler ile sosyal medya paylaşımları nedeniyle 9 aydır cezaevinde olan tiyatro oyuncusu Cenk Dost Verdi'yi, tutuklanışını, cezaevi gününü konusuyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Helin Palandöken

Onur Öncü'nün bu haftaki programında konuğu bir erkek tarafından öldürülen Helin Palandöken'in babası Nihat Palandöken. Helin Palandöken'in öldürülmesini ve sonraki süreci konuştular.

► Dinle correctiv.org 2019

1 Mayıs 1996 Kadıköy Mitingi

Onur Öncü, bu haftaki programında, 1 Mayıs 1996 Kadıköy mitingindeki olayların tanığı avukat Efkan Bolaç ile konuştu, Bolaç o gün yaşadıklarını anlattı.

► Dinle correctiv.org 2019

Geziden Sonra

Çağlayan Meydanı'nın bu haftaki konuğu, Gezi Parkı eylemleri sırasında bacağından yaralanan ve 3 defa ameliyat olan ve son olarak da Cumartesi Annelerinin 700. Hafta eylemine katılıp polis şiddeti sonucu kolu kırılan, Aydın Aydoğan.

► Dinle correctiv.org 2019

Suçu: Berkin Elvan'ın Cenazesine Katılmak

Onur Öncü, bu hafta Çağlayan Meydanı programında, konuğu Berkay Ustabaş ile konuştu. Berkay Ustabaş, Berkin Elvan'ın cenazesine katıldığı için 1 yıldır cezaevindeydi.

► Dinle correctiv.org 2019

Grup Yorum'un Adalet Mücadelesi

Onur Öncü, bu haftaki programında, Grup Yorum Üyesi Seher Adıgüzel ile Grup Yorum’un adalet mücadelesini konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

ÇHD Davası

Onur Öncü, bu haftaki programında, ÇHD davasında 8 yıl hapis cezasına çaptırılan Av.Ezgi Çakır ile bir araya geldi, dava sürecini ve sonrasını konuştular.

► Dinle correctiv.org 2019

Barış Akademisyenleri

Onur Öncü, bu haftaki programında, konuğu barış akademisyeni Şebnem Korur Fincancı ile hakkında verilen hapis cezasını ve diğer akademisyen yargılamalarını konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

16 Mart 1978 Beyazıt Katliamı

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, 16 Mart 1978 Beyazıt Katliamı'nı ele alıyor. Konuğu Av. Kamil Tekin Sürek. Katliamda 7 öğrenci hayatını kaybetti, sağ kurtulanlardan biri de Kamil Tekin Sürek.

► Dinle correctiv.org 2019

Suruç Katliamı

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, Suruç Katliamı tanıklarından gazeteci Havva Cuştan ile bir araya geldi. Gazeteci Havva Cuştan katliam gününü, sonrasını ve Suruç davasının sürecini anlatıyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Cumartesi Anneleri

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, Cumartesi Anneleri'nden Maside Ocak ile buluşuyor. Yaşananları ve Hasan Ocak'ın başına gelenleri bir de onun ağzından dinliyoruz.

► Dinle correctiv.org 2019
facebook-squaretwitteryoutube-play