Özgürlük için bağış yap.
← geri

Onur Öncü'yle Çağlayan Meydanı

Onur Öncü, Çağlayan Meydanı programında, her hafta, yolu Çağlayan meydanından geçmiş, adaletin peşinden koşan insanlarla buluşup, sizleri onların hikayeleriyle buluşturuyor.

KHK ile ihraç edildi...

Onur Öncü, bu hafta KHK ile öğretmenlik hayatı son bulan Nursel Tanrıverdi ile yaşadığı süreci konuşuyor. Nursel Tanrıverdi 2,5 yıldır direniyor. Bu süreçte defalarca tutuklandı ve serbest kaldı.

► Dinle correctiv.org 2019

Türkiye'de bir ilk: Bulunduğun ilçeyi terk etmeme cezası

Bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, Cansu Kalender gözaltına alınışını ve sonrasındaki süreci anlatıyor. Leyla Güven’e ve açlık grevlerine destek olmak için eylem yapan Cansu Kalender'e Kadıköy dışına çıkmama cezası verildi.

► Dinle correctiv.org 2019

''Kaldığımız yerden tiyatro yapacağız''

Onur Öncü, bu haftaki programında, konuğu tiyatrocu Cenk Dost Verdi. Cenk Dost Verdi 11 ay cezaevinde kaldı ve yeni çıktı. Verdi dava-cezaevi sürecini ve öncesinde yaşadıklarını anlatıyor. Cenk Dost Verdi: ''Yolcu tiyatro adına şunu söyleyebilirim; ‘bize ne yaparlarsa yapsınlar, biz kaldığımız yerden yine tiyatro yapacağız. Ben sahneden, tiyatrodan besleniyorum. Benim büyün muhalif refleksim, tiyatronun bana kattığı refleks. Tiyatro beni biraz daha muhalifleştirdi.''

► Dinle correctiv.org 2019

Suruç katliamının 4. yıldönümü

Onur Öncü, bu haftaki programında, Suruç katliamının 4. yıldönümünde, Suruç'ta yaşananları ve sonrasındaki süreci SGDF ( Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu) Eş Başkanı ile konuşuyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Baran Barış Korkmaz'a 59 yıl hapis cezası

Onur Öncü bu haftaki programında, 59 yıl hapis cezası alan Baran Barış Korkmaz’ın ablası Sevinç Korkmaz ile dava sürecini, tutukluluğunu ve durumunu konuştu. Baran Barış Korkmaz gizli tanık ifadesiyle tutuklandı. Gizli tanık Baran Barış’ın eşkalini bile tarif edemedi. Bütün delilleri mahkemeye sunduk ama mahkeme ceza verdi. Dosya şu an istinafta.”

► Dinle correctiv.org 2019

Eren Erdem'in Tutukluluğu

Onur Öncü bu haftaki programında, Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil ile tutuklu bulunan Eren Erdem'in dava sürecini, tutukluluğunu ve durumunu konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

Adalet bir gün tecelli edecek

Onur Öncü bu haftaki programında, Çorlu tren kazasında hayatını kaybeden Arda Sel'in annesi Mısra Öz Sel ile konustu. Mısra Öz Sel: “Bir yıl bizim için çok zorlu geçti. Çok büyük büyük bir acı ve yıkım… Bu duygusal olarak yaşadığımız travmaların yanında oldukçada yalnız geçti. Adalet tarafında da tam bir hayal kırıklığıyla geçti. Hukuk sisteminmde eksiklikler olduğunu biliyorduk. Ama Çorlu katliamının çok acımasız bir tarafı var. O da bu katliamın aslında bir ihmallerden olduğuna yönelik olan deliller… Devlet bana hiçbir şekilde ulaşmadı! Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz’e devlet hiçbir şekilde ulaşmadı. Adalet bir gün tecelli edecek”

► Dinle correctiv.org 2019

Onur Yürüyüşü

Onur Öncü, bu haftaki programında konuğu gazeteci ve LGBTİ+ aktivisti Yıldız Tar ile medya ve LGBTİ+ ışığında , Onur Yürüyüşü'nü konuşuyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Gezi Davası

Gezi davası koordinasyonu ve dava müdafisi Av. Evren İşler: “Bu iddianame bir şekilde torba bir iddianame. Bu iddianamenin hazırlanması ve kabul edilmiş olması ceza yargılamalarında artık başka bir aşamaya geldiğimizin bir göstergesi. Delilsiz yargılama dönemine geçmiş durumdayız. Bu iddianame de delil dahi yok.”

► Dinle correctiv.org 2019

27. LGBTİ+ İstanbul Onur Haftası

Onur Öncü bu haftaki programında, 37.LGBTİ+ İstanbul Onur Haftası gönüllüsü Yunus Emre Demir ile Onur Haftası'nı konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

Önder Babat Anması

Onur Öncü bu haftaki programında konuğu Ezgi Ertürk ile Önder Babat anmasına katılan öğrencilere açılan davayı konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

Çağlayan Adliyesi’nde Sıradan Bir Gün

Onur Öncü bu haftaki programında, adliye muhabiri Yasin Kobulan ile Çağlayan adliyesi’nde bir günü ve yargılamaları konuştular.

► Dinle correctiv.org 2019

Tiyatro Oyuncusu Cenk Dost Verdi 9 Aydır Cezaevinde

Onur Öncü bu haftaki programinda, konugu tiyatrocu Ersin Umut Güler ile sosyal medya paylaşımları nedeniyle 9 aydır cezaevinde olan tiyatro oyuncusu Cenk Dost Verdi'yi, tutuklanışını, cezaevi gününü konusuyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Helin Palandöken

Onur Öncü'nün bu haftaki programında konuğu bir erkek tarafından öldürülen Helin Palandöken'in babası Nihat Palandöken. Helin Palandöken'in öldürülmesini ve sonraki süreci konuştular.

► Dinle correctiv.org 2019

1 Mayıs 1996 Kadıköy Mitingi

Onur Öncü, bu haftaki programında, 1 Mayıs 1996 Kadıköy mitingindeki olayların tanığı avukat Efkan Bolaç ile konuştu, Bolaç o gün yaşadıklarını anlattı.

► Dinle correctiv.org 2019

Geziden Sonra

Çağlayan Meydanı'nın bu haftaki konuğu, Gezi Parkı eylemleri sırasında bacağından yaralanan ve 3 defa ameliyat olan ve son olarak da Cumartesi Annelerinin 700. Hafta eylemine katılıp polis şiddeti sonucu kolu kırılan, Aydın Aydoğan.

► Dinle correctiv.org 2019

Suçu: Berkin Elvan'ın Cenazesine Katılmak

Onur Öncü, bu hafta Çağlayan Meydanı programında, konuğu Berkay Ustabaş ile konuştu. Berkay Ustabaş, Berkin Elvan'ın cenazesine katıldığı için 1 yıldır cezaevindeydi.

► Dinle correctiv.org 2019

Grup Yorum'un Adalet Mücadelesi

Onur Öncü, bu haftaki programında, Grup Yorum Üyesi Seher Adıgüzel ile Grup Yorum’un adalet mücadelesini konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

ÇHD Davası

Onur Öncü, bu haftaki programında, ÇHD davasında 8 yıl hapis cezasına çaptırılan Av.Ezgi Çakır ile bir araya geldi, dava sürecini ve sonrasını konuştular.

► Dinle correctiv.org 2019

Barış Akademisyenleri

Onur Öncü, bu haftaki programında, konuğu barış akademisyeni Şebnem Korur Fincancı ile hakkında verilen hapis cezasını ve diğer akademisyen yargılamalarını konuştu.

► Dinle correctiv.org 2019

16 Mart 1978 Beyazıt Katliamı

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, 16 Mart 1978 Beyazıt Katliamı'nı ele alıyor. Konuğu Av. Kamil Tekin Sürek. Katliamda 7 öğrenci hayatını kaybetti, sağ kurtulanlardan biri de Kamil Tekin Sürek.

► Dinle correctiv.org 2019

Suruç Katliamı

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, Suruç Katliamı tanıklarından gazeteci Havva Cuştan ile bir araya geldi. Gazeteci Havva Cuştan katliam gününü, sonrasını ve Suruç davasının sürecini anlatıyor.

► Dinle correctiv.org 2019

Cumartesi Anneleri

Onur Öncü, bu haftaki Çağlayan Meydanı programında, Cumartesi Anneleri'nden Maside Ocak ile buluşuyor. Yaşananları ve Hasan Ocak'ın başına gelenleri bir de onun ağzından dinliyoruz.

► Dinle correctiv.org 2019
facebook-squaretwitteryoutube-play