Özgürlük için bağış yap.
#ÖZGÜRÜZ RADYO

Potcast'lar

#ÖZGÜRÜZ RADYO

Potcast'lar

Kaçırdığınız programların potcastlarını web sitemizde ve Spotify'da dinleyebilirsiniz.
Kaçırdığınız programların potcastlarını web sitemizde ve Spotify'da dinleyebilirsiniz.

Einschätzungen von Can Dündar

Der Chefredakteur des Exil-Senders #ÖZGÜRÜZ, Can Dündar, kommentiert jede Woche aktuelle Geschehnisse in der Türkei. Bis zu seiner Ausreise nach Deutschland war Can Dündar einer der prominentesten Journalisten in der Türkei – zuletzt als Chefredakteur der Zeitung "Cumhuriyet". Seine Einschätzungen werden eingelesen von Hüdaverdi Güngör, dem Leiter von Salon5, der Jugendredaktion von CORRECTIV.

Dinlemek için...

İhsan Eliaçık'la Yeryüzü Sohbetleri

Altan Sancar ve Eliaçık Ramazan ayı boyunca her Cuma günü Yeryüzü Sohbetleri'nde sizlerle buluşuyor.

Dinlemek için...

Can Dündar'la Türkiye Nereye?

Can Dündar, her hafta “Türkiye Nereye” programında konuklarıyla, Türkiye'nin dününü değerlendirirken, yarınının nasıl inşa edilebileceğini konuşuyor.

Dinlemek için...

Onur Öncü ile Son Tahlilde

Onur Öncü hafta içi her gün, gündemin öne çıkan başlıklarını "Son Tahlilde" programında konuklarıyla ele alıyor.

Dinlemek için...

Altan Sancar'la Günün Özeti

Altan Sancar, #GününÖzeti'nde hafta içi her gün 17:00'de gün içinde yaşananları, öne çıkan olayları bugüne yansıyanları ve son gelişmeleri aktarıyor.

Dinlemek için...

Ela Bilhan'la İnsanat Bahçesi

Ela Bilhan, bu programda hayvan özgürlüğü mücadelesini ele alıyor. Her hafta hayvan haklarının farklı bir yönünün ele alınacağı programda, bazen sokak hayvanlarının durumları konuşulurken, bazen de et yemenin, süt içmenin etik ve ahlaki boyutu tartışılıyor.

Dinlemek için...

Sezai Ozan Zeybek ve Hilal Alkan'la Havadan Sudan

Sezai Ozan Zeybek ve Hilal Alkan'ın birlikte hazırlayıp sundugu bu programın temel gayesi, Türkiye’den ve dünyadan çevreye dair haberleri derlemek, aktarmak ve tartışmak. Bunu yaparken işin sosyal, siyasî boyutuna dikkat çekmek; felsefî, antropolojik, tarihî yönlerini incelemek. Enerjiden akarsulara, iklim değişikliğinden gıda politikalarına, tohumculuktan alternatif üretim modellerine, plantasyonlardan çöp yönetimine uzanan pek çok konu gündeme gelecek; ufku insanla sınırlı olmayan, dayanışmacı kolektiflerden örnekler sunulacak.

Dinlemek için...

Erk Acarer'le Geyik Muhabbeti

Erk Acarer, Geyik Muhabbeti programında, her hafta ele aldığı farklı bir konunun, dünden bugüne tarihi serüvenini ele alacak.

Dinlemek için...

Ela Bilhan'la Dünya Basınında Bugün

Hafta içi her gün yayınlanan 'Dünya Basınında Bugün' programında, dünya basınında ( Deutsche Welle, Die Zeit, Huffington Post, The New York Times, BBC, Al Arabiya, El Ahram, Independent, Le Monde, India Today, Washington Post, Sputnik, Moscow Times, The Arab Weekly gibi yayin organlarinda) öne çıkan manşet, içerik ve haberleri sizlere aktarıyoruz.

Dinlemek için...

Onur Öncü ile Anti Manşet

Onur Öncü, Anti Manşet programında, konuk ve konuklarıyla beraber haftanın öne çıkan manşet, haber ve yazılarını ti'ye alıyor. Her Perşembe, saat 19:00'da Özgürüz Radyo'da!

Dinlemek için...
facebook-squaretwitteryoutube-play